Čištění mikrovlnky krok za krokem. Známe tipy, které nestojí svět

Mikrovlnou troubu má v dnešní době doma asi úplně každý. Je to skvělý pomocník, když potřebujete rychle ohřát něco dobrého na zub. I když ji používáme prakticky každý den, na její čištění už si čas neuděláme. A to je chyba. Nejenže špinavá mikrovlnka nevypadá na pohled vůbec hezky, ale navíc zanedbaná péče může vést k poškození spotřebiče.

Proč bychom neměli zapomínat na čištění mikrovlnky?

I když mikrovlnná trouba patří mezi nenáročné spotřebiče, čas od času si trochu naší pozornosti zaslouží. Pokud budete čištění mikrovlnky zanedbávat, riskujete její poškození – konkrétně poškození vnitřní části, a tím pádem zhoršení funkčnosti. Zašlá mikrovlnná trouba má kratší životnost.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Levné tipy na čištění mikrovlnné trouby

Mikrovlnou troubu bychom měli udržovat v čistotě. Není nutné ji čistit každý den, ale alespoň jednou do týdne. V případě viditelného znečištění samozřejmě zakročte hned a zbytečně tento úkol neodkládejte.

Čištění mikrovlnky přitom vůbec nemusí být otrava. Chce to jen vědět, jak správně na to. Vaši mikrovlnnou troubu můžete udržovat v čistotě snadno a za pár korun. S pár tipy se s vámi podělíme, jistě je využijete.

Čištění jedlou sodou

Jedlou sodu má doma většina z nás. V domácnosti nachází široké uplatnění. Smíchejte trochu vody s jedlou sodou, a to v takovém množství, aby vám vznikla hustší pasta bez hrudek. Hrníček s jedlou sodou poté vložte do mikrovlnky a nechte ji několik minut běžet na plný výkon. Poté opatrně vyjměte a vnitřní část mikrovlnné trouby setřete hadříkem.

Čištění octem

Nikoho nepřekvapí, že se široké a rozmanité využití octa v domácnosti vztahuje také na údržbu mikrovlnné trouby. Nebojte se typického octového aroma – po několika minutách vyčpí a po jeho přítomnosti nebude ani památky.

Jak vyčistit mikrovlnku s pomocí octa? Smíchejte vodu s octem v poměru 1:1 v nějaké nádobě, která snese pobyt v mikrovlnné troubě. Následně spotřebič pusťte na plný výkon na pár minut. Vyjměte nádobu a setřete uvolněné nečistoty hadříkem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Čištění citronem

S čištěním mikrovlnky pomůže i citron. Nakrájejte ho na plátky, ty poté vložte do misky s vodou a misku dejte do mikrovlnky. Stejně jako v případech zmíněných výše mikrovlnku spusťte na pár minut na nejvyšší výkon. Poté stačí vnitřní prostory setřít hadříkem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---