Čím doma zabavit děti, když je venku zima nebo prší?

Zima patří mezi roční období, které způsobuje rodičům malých dětí největší potíže. Pokud opomeneme fakt, že jsou častěji nemocné, jsme odkázaní k tomu, abychom většinu dne prožívali se svými neposednými ratolestmi doma. Čím je tedy zabavit, aby byly spokojené a šťastné, i když si nemůžou hrát venku na hřišti?

1. Nechte je převzít zodpovědnost

Nelekněte se – tohle neznamená, ať za sebou zavřete dveře a necháte vaše dítě doma. 

Naše děti se rády stávají nezávislými a nic víc je nepotěší více než to, že už dosáhly do skříně pro tričko nebo si vyčistily zuby. Využijte tedy čas, který vám zima venku přináší, a učte své děti zodpovědnosti. Ukažte jim, jak správně poskládat pyžamko, kam patří hračky nebo jak se utírá prach v pokoji. Tyto činnosti pomůžou i vám, protože péče o domácnost bude s malým pomocníkem, který si umí uklidit svůj pokoj, jednodušší.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dle webu adbz.cz jsou děti, které doma pomáhají, v životě zodpovědnější.

Nezapomeňte je vždy pochválit!

2. Vraťte se společně s nimi do dětských let

Jakmile se staneme dospělými, přestáváme tak nějak automaticky žít přítomností. 

Máme plnou hlavu věcí, které musíme zítra koupit a úkolů, které je potřeba příští týden splnit. Tvoříme si nástěnky, poznámky a popisujeme své kalendáře. Ale zapomínáme při tom na sebe. Pojďme tedy alespoň někdy vypnout hlavu společně s našimi dětmi.

Přesuňte se do obýváku, pusťte si v televizi oblíbenou písničku a udělejte si taneční den. Nebo karaoke. Děti budou nadšené a vy budete šťastní díky vyplavení hormonů štěstí, které se uvolňují při pohybové aktivitě, jak uvádí web zijuspesne.cz.

Tak vzhůru do tance!

3. Tvořte

Jsme tvorové, tak tvořme. Cokoliv.

Najděte všechny fixy, pastelky, papíry a omalovánky. Přesuňte je na zem nebo na velký stůl a kreslete.

Můžete soutěžit o to, kdo jako první nakreslí určité zvíře nebo navzájem poznávat, kdo co vlastně nakreslil.

Až vás to přestane bavit, stříhejte z papíru dekorace na Vánoce nebo na Velikonoce a ozdobte dětem okna v pokoji. Na internetu najdete mnoho návodů. 

Držím vám palce!

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

4. Čtěte si knížky

Kdy jindy společně číst knihy, než když je venku špatné počasí? Zachumlejte se s dětmi pod peřinu do postele nebo si lehněte na gauč a otevřete ty papírové pokladnice fantazie.

Předčítejte dětem nahlas pohádky a potom je nechte, ať vám je převypráví svými slovy. Trénujete tím jejich paměť, ale i zlepšujete slovní zásobu.

Zdroj: adbz.cz, zijuspesne.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---