Chystáte se na velký úklid? S našimi triky vám to půjde jako po másle!

Dobrých rad, jak si usnadnit a urychlit úklid, není nikdy dost. Zvláště teď v jarním čase toho chceme stihnout hodně najednou, protože nás budou čekat Velikonoce a pořádná příprava na jaro. Zimní výzdoba již zmizela a teď je dobré se připravit na dny tepla. Vyzkoušejte tedy některé z našich triků a uvidíte, jak vám úklid půjde.

Okna beze šmouh díky škrobu

Přidejte do vody na mytí oken kukuřičný škrob a budete příjemně překvapeni výsledkem. Stačí smíchat dva šálky horké vody, čtvrt šálku octa a jednu lžíci kukuřičného škrobu. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a použijte. Uvidíte, že vaše okna budou zářivě čistá.

Použijte stěrku na sprchu

Sprchu nemusíte pokaždé drhnout houbou. Ještě lepšího výsledku dosáhnete, pokud k rychlému vyčištění použijete stěrku. Aby se dlaždice a sklo příliš nezašpinily, vždy po sprchování setřete vodu ze sprchy. Ušetříte si tak námahu s opětovným čištěním.

Zdoj obrázku: https://pixabay.com/

Po skončení praní nechte pračku otevřenou

Pračku po praní vždy nechte několik hodin otevřenou, abyste zabránili tvorbě plísní ve spotřebiči. Pokud pračka začne zapáchat, přidejte při dalším praní směs octa a jedlé sody.

Žaluzie vyčistěte kuchyňskými kleštěmi

Žaluzie vyčistíte tak, že vezmete kuchyňské kleště a oba konce zabalíte do utěrky. Ty upevněte gumičkami. Díky tomu bude čištění prachu mezi jednotlivými žaluziemi mnohem rychlejší.

Před vysáváním prach setřete prach

Možná jste tuto radu už někdy slyšeli, ale je třeba si ji zapamatovat. Pokud totiž nejprve vysajete a až poté setřete prach, budou se prachové částice usazovat na čisté podlaze. Aby byl úklid co nejefektivnější, je dobré vysávat pomaleji.

Zdoj obrázku: https://pixabay.com/

Grapefruit a sůl na ucpanou vanu

Máte nevzhlednou ucpanou vanu od nahromaděných nečistot nebo vodního kamene? Vyzkoušejte sílu přírody a jednoduše ji vyčistěte! Tato metoda funguje také na umyvadla a vodovodní kohoutky, uvádí portál Bydlení.cz. Rozkrojte grapefruit napůl a rozříznutou stranu posypte solí. Sůl nasypte také na místo, které se chystáte vyčistit. Vanu nebo umyvadlo vydrhněte grepem. K čištění odolných skvrn použijte tu stranu ovoce, která má slupku. Poté vše opláchněte vodou.

Zdroje: Bydlení.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---