Chodí k vám na zahradu cizí kočky? Máme pro vás tipy, jak je odradit od dalších návštěv

Přítomnost cizích koček na vašem pozemku může být docela nepříjemná. Mohou vám poškrábat zahradní nábytek, vyhrabat díry nebo prostě udělat nepořádek na pečlivě udržované zahradě. Naštěstí existuje řada způsobů, jak kočky odradit od toho, aby si každý den našly cestu na váš pozemek a rušily váš klid.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Proč jsou cizí kočky na pozemku nevítanými hosty?

Pokud si cizí kočky najdou cestu na vaši zahradu, je důležité podniknout kroky, které je co nejdříve odradí. Kočky totiž mohou přenášet parazity a nemoci, které mohou být škodlivé pro lidi i zvířata. Kromě toho mohou kočky na zahradě způsobit škody tím, že vyhrabávají nebo škrábou rostliny, proto je důležité je na váš pozemek nepouštět. V neposlední řadě mohou být toulavé kočky agresivní, pokud se cítí ohroženy nebo vyděšeny, což může představovat bezpečnostní riziko pro vás a vaši rodinu, uvádí portál Magazínplus. Z těchto důvodů je nejlepší učinit opatření, abyste cizí kočky na svou zahradu vůbec nepouštěli.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Postupujte přirozenou cestou

Existuje několik způsobů, jak odradit kočky od vstupu na vaši zahradu, které nezahrnují chemické přípravky. Zvažte posypání zahrady kávovou sedlinou nebo slupkami citrusových plodů, protože kočky obvykle nemají rády vůni ani jedné z těchto látek. Můžete si také zakoupit postřikovače aktivované pohybem, které rozpoznají, když kočky vstoupí na vaši zahradu, vydávají hlasitý zvuk a postříkají je vodou, uvádí portál iReceptář. Tento náhlý šok by měl díky pořádné dávce hluku a vody stačit k tomu, aby se kočky vyplašily a opustily prostor. Pokud máte velkou zahradu, zvažte navíc instalaci přírodních nebo živých plotů po obvodu, které budou dostatečně vysoké, aby je kočky nemohly přelézt.

Zdroje: iReceptář, Magazínplus

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---