Chcete své bydlení více propojit s přírodou? Poradíme vám, jak na to

V posledních několika letech je v domácnostech cítit značný tlak na žití v souladu s přírodou. To s sebou přináší nejenom vyšší zájem o bydlení na venkově či předměstí, ale také změny ve vizáži městských džunglí. Ať už tedy bydlíte kdekoliv, nabízíme vám seznam tipů, které vás přiblíží přírodě zase o kus blíže.

Jak se mění městská zástavba?

Lidstvo se kvapně vyvíjí zeleným směrem, který zohledňuje nejenom potřeby pohodlí jednotlivce, ale zejména planety. Člověk je tak přírodě stále blíže i přesto, že žije v hektické městské džungli, a tomuto trendu odpovídají také nové projekty s využitím nejnovějších technologií k minimalizaci spotřeby energie i odpadu. Velmi lákavé tak mohou být i šetrnější stavební materiály, tedy recyklované nebo přírodní jako je bambus či konopí.

Stoupá také obliba městských „zelených domů“ s vertikálními zahradami a osázenými střechami, které jsou nejen příjemným pohledem pro oko a klidným místem k rozjímání v jinak betonových ulicích, ale také chrání městské klima, zvyšují biodiverzitu a čistí města od smogu. V budoucnu tak lze očekávat další kreativní řešení, jak propojit moderní architekturu s přírodou, a nezanechat tak na ní nesmazatelnou stopu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak pozvat přírodu do svého domova?


Zahrada či zelený balkón

Vytvořte si svůj vlastní kousek přírody, svou oázu klidu, která vás bude připravena kdykoliv pohostit a nabídnout bezpečné útočiště před shonem hektického dne. Pěstujte zde oblíbené květiny, sezónní zeleninu a přidejte pohodlný zahradní nábytek či prvky pro zajištění soukromí.

Zelená stěna

Nemáte možnost posedět si na čerstvém vzduchu? Vezměte si příklad z japonské zenové zahrádky, která využívá šplouchání protékajícího umělého potůčku a osázené stěny. K její instalaci budete pravděpodobně potřebovat odbornou pomoc, ale za ten blahodárný příliv přírodní energie a pročištění domácího klima to rozhodně stojí.

Přírodní prvky v domácnosti

Zapomeňte na sklo a kovy. Harmonického a hřejivého dojmu dosáhnete zejména integrací přírodních materiálů dovnitř vašeho domova. Stačí kousek stěny, vhodný nábytek nebo jen sladěné doplňky a hned se můžete doma cítit jako byste seděli na zahradě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Domov v „jungle stylu“?

Chcete vytvořit dokonalou iluzi přírody a svou domácnost povýšit na high level? Ovládněte jungle styl, jak radí living.cz ve článku „Chcete mít dům plný zeleně“. Zarovnejte byt exotickými květinami různých velikostí i tvarů, slaďte s nimi tapety, koberce i ostatní doplňky a budete se vám zdát, že okolo vás každou chvíli musí rozhodně prolétnout kolibřík.

Zdroje: living.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Denisa Bikárováhttps://oh.cz/
Můj dům je mou oázou klidu a rodinné pohody. Tutéž atmosféru přenesu ve svých příspěvcích pro iBydlení.cz i do vašeho domova. Nechte se omámit hygge stylem s kapkou feng shui, dotaženým k dokonalosti několika designovými prvky.

Nejnovější články

--- Další články autora ---