Chcete si pořídit nové závěsy? Jaké jsou vhodné materiály a na co nezapomenout při výběru?

Pokud jste se rozhodli změnit design vašeho interiéru, neměli byste zapomínat na detaily. A jedním z nich jsou právě závěsy. Závěsy mohou plnit hned několik funkcí. Mohou sloužit jako designový prvek ve vašem bytě nebo kompletně zatemnit prostor, a tím umožnit lepší spánek. Při výběru materiálu musíte jako první zhodnotit, k jakému účelu se budou závěsy používat.

Zatemňovací závěsy nám pomohou lépe usnout

Chodíte spát brzy nebo pracujete na směny? Máte problém s usnutím kvůli světlu? V takovém případě pomohou zatemňovací závěsy, které vykouzlí přítmí v místnosti, a vy tak nebudete rušeni. Jestliže rádi sledujete filmy na plátně, tyto závěsy jsou jasná volba. Vytvoří atmosféru jako v kině. Zatemňovací závěsy nepropustí až 80 % světla. Tento typ závěsů má větší gramáž a je vyroben ze 100% polyesteru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Japonská stěna pro optické rozdělení místnosti

Velké místnosti v domě či bytě můžete rozdělit japonskou stěnou. Jedná se o textilní panely s jednoduchou instalací a ukotvením na strop nebo zeď. Ve spodní části mají zátěžovou listu, aby visely rovně. Ať už v jednobarevném provedení nebo s orientálními či květinovými ornamenty, prostor příjemně zútulní. Japonské stěny se vyrábějí textilní, z nehořlavého materiálu nebo skelné vaty. Tyto materiály jsou vhodné pro alergiky a astmatiky, jelikož nezachytí tolik prachu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Provázkové závěsy jsou skvělým doplňkem

Tíhnete-li k přírodním materiálům, provázkové závěsy jsou tou správnou volbou. Vyrábí se z bambusové tyče a bavlněných provázků, často doplněných o dřevěné korálky. Takový závěs se nejlépe hodí do dveří. Pokud závěsy ještě doplníte polštáři ze stejné látky, bude váš domov působit příjemným a útulným dojmem, jak radí web Living.cz.

Zdroj: Living.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---