Chcete mít dost peněz? Pěstujte tlustici!

Tlustice je sukulentní rostlina pocházející z jižní Afriky, která díky svému robustnímu dřevnatému stonku může na první pohled připomínat bonsaj. Podle Feng Shui přináší tlustice do domu majitele štěstí v mnoha ohledech, a dokonce i peníze (nejspíše je to tím, že její listy svým tvarem skutečně mince připomínají). V tom případě by byla škoda nejít spokojenému životu naproti. A to i za předpokladu, že vůbec nejste pověrčiví. Poradíme vám, jak tlustici pěstovat, abyste se z ní radovali co možná nejdéle. Protože potenciál dlouhověkosti v sobě skutečně má.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na druhu záleží

Do rodu tlustice patří zhruba 200 jejich druhů. Ty se od sebe liší nejen vzhledem (některé tlustice mají různě zbarvené listy, mohou kvést, dosahovat velikosti až jednoho metru apod.), ale také délkou života. Mohou být jednoleté, víceleté, nebo dokonce dlouholeté. My se v tomto článku zaměříme na nejčastěji pěstovanou tlustici, a sice tlustici vejčitou (Crassula Ovata). Ta má baculaté listy, které jsou zásobárnou vody, protože jsou schopny během chvilky napumpovat dostatek vody a čerpat z ní v období sucha.

Není náročná na péči

Tlusticím vyhovuje rozptýlené světlo a teplota okolo 20 stupňů Celsia. Můžete ji mít během jara a léta (případně teplejšího podzimu) také venku mimo dosah přímého slunečního záření, které rádo pálí listy. Klidně ale zvládne umístění na jednom místě po celý rok.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ideální pro zapomnětlivce

Pokud vám dělá pravidelná zálivka rostlin potíže, nemusíte si už nutně pořizovat jen kaktus. Tlustice je totiž zvyklá na suché africké podnebí, proto vyžaduje zalévání jen jednou za 2 týdny. V zimě dokonce až jednou za 3 týdny. Je to jedna z rostlin, které spíše vadí, když je vody více než méně. Pokud ji přelijete, začnou jí uhnívat kořeny a potom i listy. Když bude potřebovat zalít, dá vám to najevo opadáváním listů.

Pokud se vám smůla lepí na paty, možná je to tím, že jen ještě nemáte tlustici, která je symbolem štěstí. S každým novým listem, který na rostlince vyroste, budete vašemu vytouženému cíli blíže. Zkusíte, co je na této pověře pravda?Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---