Chcete mít čisté a voňavé sedačky v autě? Poradíme vám, jak je vyčistit

Znáte ten pocit. Koupíte si nějaké jídlo, sednete si s ním do čistého a uklizeného auta… A pohroma je rázem na světě. Sedačky jsou ušpiněné a všude samé drobky. Mít čisté a voňavé auto je balzám na duši asi pro každého. S koženými sedačkami taková potíž není, protože se dají jednoduše setřít vlhkým hadříkem. Ale s látkovými to už není tak lehké. A my vám poradíme, jak na ně.

Nejprve auto vyluxujte

Než se pustíte do samotného čištění, vyluxujte. Nejen podlahy, ale také sedačky. |Použijte takové nástavce, se kterými se dostanete i do rohů a ohybů. Čím více toho vyluxujete, tím více si ušetříte práce při dalším čištění. Jinak byste bojovali se zbytečným prachem a kdoví s čím.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Použijte správné čisticí prostředky

Na autosedačky existují speciální čisticí prostředky. Nedoporučuje se používat ty, které máte běžně doma. Nemusí být účinné na látkové potahy a mohli byste jimi látce uškodit. Zkuste nejprve přípravek použít na nějakém méně viditelném místě. Tak zjistíte, jestli je jeho použití bezpečné pro vaše auto. Potřebovat budete taky několik hadříků z mikrovláken, jemnější kartáč a vodu.

Čím méně přípravku, tím lépe

Čisticí prostředek na potahy nanášejte v malém množství. Nadměrné množství by jim opravdu neprospělo a začala by se na nich tvořit plíseň.

Opatrní buďte u švů a v záhybech – tam je látka tenčí a lehce by se protrhla. Jak radí web Bydlímekvalitně.cz, po čištění sedačky znovu vyluxujte. Tak z nich vytáhnete zbylou vlhkost. Až budete mít hotovo, celé auto vyvětrejte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Sedačkami nekončete

Na závěr také nezapomeňte vyčistit ostatní látkové části auta, jako jsou opěrky hlavy, strop a stěny, koberečky, zkrátka všechno látkové.

Zdroj: Bydlímekvalitně.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Kadlecováhttps://ezena.sk/
Miluju dobré jídlo a ráda zkouším nové recepty, hlavně ty zdravé. Pečení a vaření mě dělá šťastnou. Mojí vášní je také zahrada a vše kolem ní. Ráda vám na webu iBydlení.cz předám různé rady a tipy, které se týkají zahrady, a přidám nějaký ten zdravý recept.

Nejnovější články

--- Další články autora ---