Červené víno nemusí být neporazitelný nepřítel. Víme, jak ho dostat z koberce

Stačí chvilka nepozornosti a sklenka s červeným vínem dopadne na koberec. V tu ránu se kolem rozprostře sytě rudý flek a nejeden z nás by šel při takovém pohledu pomalu do mdlob. Klid. Červené víno nemusí být neporazitelný nepřítel, a to dokonce ani na koberci. Poradíme vám, jak ho z koberce dostat.

Nečekejte a jednejte hned

Pokud jde o červené víno, není na co čekat. A tím nemáme na mysli neprodlenou konzumaci, jen co z lahve odletí korková zátka. Mluvíme zde o vzniklé skvrně, když si nedáte pozor a podaří se vám víno vylít na koberec. Flek je zkrátka potřeba začít řešit hned. Začněte tím, že se vyzbrojíte papírovými utěrkami a co možná nejvíce tekutin do nich nasajete.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pomůže citron

A co dál? Stojíte nad kobercem politým červeným vínem, právě jste za pomoci utěrek co nejvíce oblíbeného moku odsáli a ptáte se, jak postupovat. Pomoci vám může citron. Ten jednoduše rozkrojíte, potřete s ním postižená místa a necháte několik minut působit. Následně je potřeba vzít vodu, houbičku a flek na koberci vyčistit.

I sůl je pomocník

Sůl má doma snad úplně každý. Ještě aby ne, když se i ve známé pohádce říká, že sůl je nad zlato. Jakmile vylijete víno na koberec, vysajte flek utěrkami a poté dané místo vydatně posypte obyčejnou kuchyňskou solí. S pomocí prstů poté sůl vmasírujte do skvrny, nechte 10 minut být a poté vysajte vysavačem. Hadřík namočte do studené vody a zbylé skvrny vyčistěte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Minerálka je lepší než voda

Ještě lépe uděláte, když na čištění škod po vylitém víně místo obyčejné vody vezmete neochucenou perlivou vodu. Její bublinky jsou při čištění o něco efektivnější. Samozřejmě se nic nestane, když vsadíte na vodu z vodovodu – to je jen náš tip, jak si odstraňování škod usnadnit a dosáhnout co nejlepších výsledků.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---