Často zatracovaná pokojovka: tchýnin jazyk zvládne pěstovat i začátečník

Pokojové rostliny zkrášlují interiér, nemluvě o tom, že prospívají ke kvalitnějšímu ovzduší. Zdobí naše parapety, poličky i noční stolky u postele. Zatímco některé pokojové rostliny vyžadují speciální péči a do jejich pěstování se nepustí každý, jiné zvládne hravě pěstovat i začátečník. Například často zatracovaný tchýnin jazyk.

Často přehlížený tchýnin jazyk

Tahle pokojová rostlina je bohužel mnoha lidmi přehlížená. Z části za to jistě může i její název, který může v mnohých vyvolávat nelibost nastěhovat si něco takového k sobě domů. A to je velká škoda. Pokud i vy patříte k lidem, kteří téhle květině nikdy nepřišli na jméno, ať už vás k tomu vedlo cokoli, věřte, že jste dělali chybu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pěstovat ji zvládne každý

A to i naprostý začátečník. Možná si tuhle květinu s typicky dlouhými zelenými listy vybavujete ve vzpomínkách na školní léta. Je totiž pravdou, že tchýnin jazyk se ve školách objevoval a stále objevuje poměrně často. A to z velké části i proto, že jde o rostlinu nenáročnou na péči i pozornost.

Chcete pěstovat tchýnin jazyk?

Pokud s pěstováním čehokoli nemáte příliš mnoho zkušeností (nebo dokonce vůbec žádné) a rádi byste si to doma zkrášlili nějakou živou rostlinou, je tchýnin jazyk ideální volbou. Dobře se mu daří v místnosti s teplotou od patnácti do pětadvaceti stupňů celsia. Nevadí jí pobyt na místě, kde není tolik denního světla.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Starosti si nemusíte dělat, ani pokud jde o výběr zeminy. Tahle pokojovka se totiž spokojí s obyčejnou zeminou určenou pro pokojové rostliny, pořídit můžete i zeminu pro sukulenty. Co se zalévání týče, nedělejte si vrásky, pokud třeba zapomenete. Tchýnin jazyk sice vyžaduje pravidelnou zálivku, ale rozhodně neuvadne, když sem tam zapomenete. Na závěr ještě dodáme, že tahle rostlina netrpí na škůdce ani na nemoci – starosti s ní budete mít minimální, zato parádu udělá velikou.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---