Bydlíte v přízemí? Nezapomínejte na ochranu svého soukromí

Bydlení v přízemí má mnoho výhod, které ocení především maminky malých dětí nebo senioři. Stále ještě spousta bytových domů v České republice totiž nedisponuje výtahem, a proto může být těžké tahat do schodů kočárek nebo tašky s nákupem. Nedržíte se však při zemi až příliš a chráníte si dostatečně své soukromí v přízemí?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Okna je potřeba zakrýt ve dne i v noci

Právě okna jsou v přízemí tím, na co bychom měli při ochraně svého soukromí i majetku myslet ze všeho nejdříve.

Přes den není potřeba závěsů nebo rolet tak velká, ale večer nastává zlom. Z přízemí sice nevidíte při rozsvíceném světle v místnosti ven, to však bohužel neznamená, že kolemjdoucí nevidí k vám do bytu či domu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/
  • Nejlepším způsobem k ochraně vašeho soukromí mohou být klasické rolety bez nutnosti vrtání do vašich oken. Přes den mohou být vytaženy nahoru a po setmění zase staženy dolů. Oblíbenou možností jsou také rolety den/noc.
  • V případě, že vám nevadí mechanické poškození oken, můžete na svá okna nainstalovat žaluzie.
  • Slyšeli jste už o samolepicích neprůhledných okenních fóliích? Právě ony jsou totiž skvělým způsobem k ochraně soukromí v přízemních bytech. Nezkazí vám výhled z vašeho okna a zároveň ani neseberou denní světlo, když je nalepíte do spodní poloviny okenní tabule.
  • Skvělým pomocníkem při ochraně vašeho soukromí přes den mohou být také vitrážové záclonky, ty však nebudou účinné po setmění, protože vaše soukromí nijak neochrání.
  • Na webu wikihow.com jsem se dočetla o matném nátěru oken, což se také jeví jako jedna z možností.
  • Web prozeny.cz doporučuje tzv. zatemňovací závěsy. Dávejte si však pozor na správný výběr závěsů a chtějte black-out závěsy, které se opravdu postarají o 100% nepropustnost světla do vašeho bytu či domu. V tomto případě se zaručeně vyplatí investovat více financí pro dokonalý produkt a zatemnění.

Zdroj: prozeny.cz, wikihow.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---