Bydlení na vesnici vs. bydlení ve městě

Každé bydlení má své výhody i nevýhody. Mluvíme zde převážně o bydlení ve městě a o bydlení na vesnici. Lidé se rozdělují v tomto případě do dvou skupin. Tou první skupinou jsou lidé, jež dávají přednost bydlení ve městě. Mají za to, že jim bydlení ve městě nabídne více služeb i pracovních nabídek. Na druhé straně jsou lidé, kteří by v životě bydlení na vesnici neopustili.

Bydlení ve městě

Bydlení ve městě má obrovskou výhodu v nabídce služeb. Pokud bydlíte ve větších městech a rušnějších částech, pak si na množství služeb nemůžete stěžovat. Stačí jen vyjít ven a během pár vteřin dokážete navštívit obchodní centrum, kadeřnictví nebo opravnu obuvi. To se vám na vesnici s největší pravděpodobností nestane. Další nemalou výhodou jsou pracovní nabídky. Ve městě jich budete mít dostatek. Mnohdy tak docílíte i toho, že vaše zaměstnání bude rovnou za rohem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

S čím je potřeba se ale smířit, je větší hluk a kriminalita. Města bývají rušnější. Zvlášť ta, jež se dají považovat za větší. Lidé žijící ve městech ocení i městskou dopravu. Nemusí tak k pohybu využívat svůj automobil. Mezi hlavní nevýhody patří méně přírody a zeleně. Ne vždy dostačující vhodný prostor pro hraní si s dětmi nebo znečištěný vzduch z automobilů a průmyslových firem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bydlení na vesnici

Jde svým způsobem o opak výše uvedeného bydlení ve městě. K nevýhodám patří špatný pohyb z jedné vesnice do druhé. Jinými slovy se bez automobilu neobejdete. Malé množství služeb a obchodů. Malá nabídka pracovních příležitostí. Na druhou stranu zde vládne volnost. Děti si mohou hrát kdekoliv. Velké množství zeleně a přírody rovněž ocení lidé žijící na vesnici. Často narazíte na vesnici na dobré kamarády neboli sousedy. Kdykoliv budete mít problém, stačí se na ně obrátit. Lidé zde fungují jako rodina a blízcí přátelé.


Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---