Bydlení během studií: jaké máte možnosti a jak se dá ušetřit?

Studenti kromě náročných zkoušek a protivných profesorů velmi často řeší také nemalé náklady spojené s bydlením. Být studentem a řešit placení poplatků za bydlení nemusí být zrovna jednoduché. Nebo může? My jsme toho názoru, že i studenti mohou na bydlení ušetřit, aniž by museli kdovíjak slevovat ze svých nároků.

Čím dál od školy, tím lacinější bydlení?

Nemusí to být nutně pravidlem, ale obecně platí, že čím blíže je bydlení k areálu školy, tím nákladnější je na finance. Pokud oželíte, že nebudete mít školu tzv. za humny, zkuste se podívat na nabídku bydlení ve vzdálenější oblasti. To je podle webu Study International jeden ze způsobů, jak snížit výdaje spojené s bydlením.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Najděte si sdílený pronájem

Web Blogging Hub zase radí najít si sdílený pronájem. Co to znamená v praxi? Velmi jednoduše řečeno se v jednom pronájmu (bytě) sejde více studentů, kteří si rozdělí pokoje a podělí se na placení nájmu. Ve finále to „na hlavu“ vyjde podstatně levněji, než kdybyste celý nájem táhli ze své kapsy.

A co bydlení u rodičů?

Máte pocit, že je bydlení u rodičů i v momentě, kdy už studujete na vysoké škole, známkou nesamostatnosti a neschopnosti? Ale jděte, tohle je přežitek. Studijní léta jsou poměrně náročná, nejen na čas nebo na psychiku, ale také na finance. Proto pokud máte tu možnost, dejte na radu webu Bydleme, který doporučuje využít nabídky bydlení u rodičů, pakliže s tím obě strany nemají problém.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zvažte bydlení na koleji

Mnoho studentů bydlení na koleji zavrhuje, a to především z jednoho prostého důvodu: mají strach, že budou omezeni, že budou příliš pod dohledem. Využít možnosti života na koleji je ale způsob, jak ulevit finančnímu rozpočtu. A najdou se i tací, kteří si život na koleji nemohou vynachválit.

Zdroj: studyinternational.com, cleantechloops.com, bydleme.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---