Máte před sebou stěhování? Možná vás s blížícím se termínem začínají sužovat nejrůznější obavy. Zvládnete to? Kolik času vám to zabere? Jak všechno připravit? V čem ty věci vůbec stěhovat? Ještě než začnete propadat panice, přečtěte si náš článek s užitečnými tipy, jak stěhování zvládnout a nezbláznit se.
Zahajte přípravu s dostatečným předstihem
Pokud se nám do něčeho nechce, máme tendence to odkládat. Často pak věci začínáme řešit až za pět minut dvanáct, a zbytečně se tak dostáváme do mnohem horšího stresu. Pokud víte, že se budete stěhovat a máte možnost se na tento počin připravit, neváhejte a zahajte přípravu s dostatečným předstihem.

Co, kdy, kam a jak?
Vezměte si tužku a papír, pohodlně se usaďte a pečlivě si rozepište místnost po místnosti. Udělejte si přehled o tom, co bude potřeba zabalit do krabic, co přežije stěhování v pytli a jaké kusy nábytku bude možné stěhovat vcelku a které je naopak třeba předem rozložit. Zkuste odhadnout, kolik materiálu bude potřeba (kolik pytlů, krabic, lepicí pásky) a vše si sežeňte, ať pak nezmatkujete.
Nepotřebné věci jako první, zbytek až na konec
Ke stěhování jako první připravte věci, které nepotřebujete k běžnému provozu. Začněte balit s předstihem a uložte do krabic či do pytlů vše, co vám po určitou dobu nebude chybět. Takhle postupujte až k věcem, které nutně potřebujete a které využíváte denně, ty zabalte až jako úplně poslední.

Pořádek musí být
Když dojde na stěhování, je to jeden velký chaos. Ale jen za předpokladu, že si nedáte záležet už u příprav. Tím směřujeme k tomu, že je každou krabici (pytel či přepravku) potřeba označit. Využijte různá lepítka k tomu, abyste si napsali, co se v dané krabici nachází, případně kam ji v daném místě uložit (třeba věci do koupelny nemusí být uloženy do ložnice a podobně). V případě, kdy nebudete stěhovat sami, ale využijete k tomu firmu, neváhejte na jednotlivé věci napsat i poznámku, zda se v krabici nenachází něco, co vyžaduje opatrné zacházení.