Bezpečnost dětí nade vše: 8 tipů, jak ji v domácnosti zajistit

Každý správný rodič bere zajištění bezpečnosti dětí jako jednu z nejvyšších priorit rodičovství. Jakmile se začne dítě pohybovat, uvědomíte si, kde všude na dítě čeká nebezpečí. Ostré hrany, elektrické zásuvky, schody, jedovaté rostliny… To a mnohem více může dítěti ublížit. Poradíme vám, jak vytvořit bezpečný domov, ve kterém se bude dítěti dobře žít.

1) Bezpečnostní zábrany

Pokud máte doma schody, krb nebo části domácnosti, do kterých by nemělo mít dítě přístup, rozhodně si pořiďte zábrany. Mnohdy nebývají moc drahé a snadno se instalují. Zvážit byste měli také zábrany na okna, balkonové dveře a dveře na terasu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Dětské pojistky

Dětské pojistky, jako jsou kryty zásuvek a západky spotřebičů a skříní, mohou pomoci předcházet nehodám a zraněním. Je také dobré používat rohové a okrajové nárazníky, které ochrání vaše dítě před ostrými rohy nábytku.

3) Bezpečnostní zařízení

Nainstalujte detektory kouře a detektory oxidu uhelnatého po celém domě a nezapomeňte je pravidelně testovat, zda dobře fungují. Nezapomínejte na pravidelnou kontrolu plynové karmy a komínu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

4) Uchovávejte některé věci mimo dosah dětí

Děti jsou zvědavé a mohou se pokusit prozkoumat své okolí tím, že si vloží věci do úst nebo sahají po různých věcech. Uchovávejte potenciálně škodlivé předměty, jako jsou čisticí prostředky, léky a ostré předměty, jedovaté rostliny, nebo dokonce i fazole, mimo dosah a na bezpečném místě.

5) Kontrolujte pravidelně hračky

Udržujte hračky a další předměty na hraní v dobrém stavu a vyměňte všechny rozbité nebo poškozené předměty. V žádném případě dítěti nedávejte na hraní věci se snadno přístupnými baterkami, s malými částmi apod.

6) Nespouštějte dítě z očí

Dohlížejte na své dítě po celou dobu, zvláště když je blízko vody, například v koupelně nebo u bazénu. Ujistěte se, že máte své dítě na očích, když si hraje venku, a vždy používejte opalovací krém, abyste jeho pokožku chránili před škodlivými slunečními paprsky.

7) Zajistěte nábytek a koberce

Děti rády lezou na vysoké kusy nábytku. Abyste se vyvarovali jejich převrhnutí na děti, přišroubujte ke zdi knihovničky, skříně apod. Také pod volně ležící kusy koberce nalepte protiskluzové pásky.

8) Buďte připraveni

Mějte po ruce dobře zásobenou lékárničku a naučte děti přivolat pomoc v případě nouze. Napište si na kousek papíru čísla na rychlou záchrannou službu, policii, hasiče a toxikologii. Připněte papírek na viditelné místo, například na lednici nebo nástěnku.

Následování těchto tipů zajistí bezpečnost ve vaší domácnosti. Které další by vás ještě napadly? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---