Betonové ztracené bednění vám ušetří spoustu práce a času. Kde jej použít?

Ať už stavíte rodinný dům a na řadu přišly základy domu nebo potřebujete pořádný, neprůhledný a odolný plot či hledáte způsob, jak vyzdít sklep, abyste do něj mohli ukládat zeleninu, ve všech těchto i mnoha dalších případech můžete použít ztracené bednění. Betonové ztracené bednění má poměrně dost velikostí, s tím spojenou různou váhu, ale také různé složení a vzhled, stejně jako nosnost. Je velmi praktické a je škoda ho nevyužít tam, kde je to vhodné.

zdroj: https://pixabay.com/

Spojení betonových tvárnic

Betonové tvárnice se spojují na sucho, popřípadě se zpevňují ocelovými pruty a následně dojde k jejich vylití betonem. Díky drážkám, které mají, do sebe jednoduše a hladce zapadají. Jestliže tedy chcete postavit cokoli ze ztraceného bednění, bude to stavba rychlá, cenově výhodná a velmi moderní. Ušetří vám čas i tím, že zůstává součástí stavby, to znamená, že se neodmontovává jako dřevěné bednění.

Pokud chcete provádět i ocelové armování, není nutné vždy. Stačí, abyste jej prováděli v případě namáhaných opěrných zdí atd. Následně dojde k vylití celého ztraceného bednění betonem.

Podle čeho hledat velikost tvárnic?

Než se rozhodnete investovat do toho nebo onoho ztraceného betonového bednění, je důležité vědět, nač jej budete potřebovat. Podle toho je možné vybrat ze široké nabídky ten nejlepší typ třeba právě pro vás a váš dům. Zohledněte správnou tloušťku tvárnice, ale také složení betonu, kterým budete tvárnice vylévat. Ohled berete i na zatížení zdi v budoucnu.

Velkou předností ztraceného bednění je jeho příznivá cena v porovnání s cihlovou stavbou nebo dalším alternativám.

Ztracené bednění a jejich využití

Ať už máte jakékoli ztracené bednění, můžete jej použít k mnoha účelům. Hladké nebo štípané ztracené bednění dovolují zhotovit krásné ploty s vyšší výškou, také nové schody nebo třeba opěrnou zeď na zahradě. To je ale jen mini ochutnávka staveb, které se dají se ztraceným bedněním postavit. O ideální velikosti se informujte u výrobce nebo v nejbližších stavebninách.

Hedvika

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---