Betonové jímky jsou vysoce odolné a hodí se nejen na splaškovou vodu

Všude tam, kde není veřejná městská kanalizace a nemůžeme odpadní vodu z nemovitosti odvádět právě do ní, jsme povinni pořídit si jímku. Jímky, septiky a nádrže na odpadní vodu můžeme koupit z betonu nebo plastu. Podíváme se na ty betonové, na které jsme byli zvyklí už jako děti třeba doma nebo u babičky, kde jsme trávili prázdniny.

Dostatečně velké i odolné vůči času

Dnes si můžete u firem, které vyrábí betonové nádrže na odpadní vodu, objednat různě velké typy. Ty se pak dají mezi sebou propojit, kombinovat, takže dosáhnete dostatečně velký objem i třeba pro bytový dům, v němž žije několik početných rodin.

Kvalitní betonové jímky jsou vyrobeny z certifikovaného prvotřídního vyztuženého betonu. Díky tomu jsou pevné, odolné a mají vysokou životnost. Každá jímka by měla být opatřena i speciálním penetračním nátěrem.

Betonové jímky můžete použít nejen pro zachytávání splaškové vody z domu, ale také pro zachytávání dešťové vody, kterou pak můžete použít na zalévání záhonů, při splachování toalety nebo při praní prádla. Obecně je známé, že dešťová voda je měkká, a tak se v ní prádlo krásně vypere i s minimem pracího prášku. Vaše roční úspora za vodu může být značná a investice do betonové jímky se vám rychle vrátí.

Zdroj: https://pixabay.com/

Jednoduchá montáž s pomocí výrobce

Protože je jímka těžká, nabízí výrobci za příplatek také dopravu jímek kamkoliv po ČR. Vy připravíte stavební jámu dle návodu výrobce, kterou stačí vysypat jemným štěrkem ve výšce několika centimetrů. Díky tomu, že je betonová jímka těžká, nemusí se po usazení kolem dokola betonovat, jako je to u plastových jímek. Nemusíte se bát ani tlaku spodní vody, že by betonovou jímku vytláčel jako třeba plastovou jímku.

Užitečné doplňky k jímkám a septikům

Aby vám nádrže – betonová jímka, žumpa nebo septik z betonu sloužily, jak mají, můžete si koupit i volitelné příslušenství. Jedná se o litinový poklop, betonový komín, měřič výšky hladiny kapaliny nebo silnější průjezdovou desku, po níž můžete jezdit automobilem.

Nakládejte se splašky tak, jak je správné. Ať už betonovou nádrž použijete jako jímku, žumpu nebo septik, jistě budete spokojeni.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---