Barevně kvetoucí keře, které můžete pěstovat i na balkoně

Nemáte-li možnost vlastní zahrádky, a přesto toužíte po doteku zeleně, máme pro vás super tipy na kvetoucí keře, které se dají pěstovat třeba i na balkoně. Ať už na terase, na verandě nebo zrovna na balkoně, všude vám budou dělat parádu.

Kvetoucí keře, které si můžete užívat i na balkoně

Ne všichni bydlíme v rodinném domku se zahradou. O to více nám pak může chybět byť jen kousek přírody. Pokud i vy bydlíte v bytě a do přírody to máte daleko, přineste si kousek zeleně k vám domů – respektive k vám na balkon. Tyhle keře se dají pěstovat i na balkoně.

Podlehněte kouzlu myrty krepové

Myrta krepová je rostlinka milující teplé podnebí. Kvete po dlouhé měsíce a nejraději ji mají motýli, kteří kolem jejich květů s oblibou poletují. Odrůda zvaná Magic je ideální pro pěstování v květináčích – nemusíte se bát, že by vám keř dorostl do obřích rozměrů. Nechte se okouzlit odrůdou MagicCoral, Purple, Plum nebo MidnightMagic.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Vsaďte na klasiku v podobě hortenzií

Hortenzie nikdy nemohou zklamat. Mluvíme-li o odrůdách vhodných do květináčů, pak lze doporučit zejména dva druhy – Hydrangeamacrophylla a Hydrangeapaniculata. Pokochat se pak můžete pohledem na rostlinu kvetoucích v bohatých barvách modré, nebo podlehněte kouzlu obrovských bílých květů ve tvaru bochníků.

Nechce se omámit krásou gardénie

Chcete-li se obklopit něčím voňavým, popřemýšlejte nad gardénií. Odrůda Double Mint kvete vícekrát během sezóny a může se pěstovat v květináči. Tyto rostlinky přečkají ve venkovních podmínkách i mírnější zimu. Pokud by byl opravdu velký mrazík, doporučujeme je přesunout dovnitř.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Nezalekněte se tygřího oka

Tygří oko je pojmenování pro zubatý keř japonského typu zvaný Sumach pálkový. Nenechte se zastrašit jeho výraznými tvary listu zbarvenými do zlatavé, oranžové až do červené barvy. Nelekněte se, v zimě tento keř opadá, ale právě díky tomu hravě přečká pobyt venku i během chladnějšího období.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---