Americký styl bydlení. Troufli byste si na něj?

Na americký styl bydlení v České republice narazíte jen ojediněle. Pokud ale toužíte po originálním interiéru, který vám vaše návštěva bude závidět, pak je tento styl bydlení tou správnou volbou. Ojedinělé věci vždy přilákají velké procento obdivovatelů. Málokdo si však troufá přizpůsobit svůj interiér americkému stylu bydlení.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Americký styl bydlení

Evropské styly bydlení si jsou velice podobné. Liší se jen malými detaily. To se ovšem o americkém stylu bydlení nedá úplně říct. Co je tedy ohromujícího na americkém stylu bydlení? Jak již bylo řečeno, velkým lákadlem je jeho originalita. Jde o úplně jiný styl bydlení, než na který jsme v Evropě zvyklí. Jaké znaky vám můžeme o americkém stylu bydlení prozradit?

Americké bydlení se může pyšnit útulným a domácím prostředím. Američané si na domov velice potrpí. Nemají tak problém si za vybavení v interiéru připlatit nemalé finance. Mají rádi velké množství textilních doplňků, velká okna i teplé barvy. Američané mimo jiné dávají stále přednost obrovským kobercům s dlouhými vlasy. Hlavním znakem je ovšem velký obývací pokoj, který ve většině případů bývá spojen s kuchyní a jídelnou. Pro obývací pokoj je typická kožená a zároveň luxusní sedací souprava. Američané dávají přednost masivnímu dřevu, betonu nebo cihlám. Na závěr rádi uvítají také kov nebo mramor.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jaké další parametry ukrývá americké bydlení?

Americké byty nebo domy jsou dále vybaveny klimatizací, obrovským volným prostorem, který slouží pro bezproblémový pohyb a šatnou. Co se týče dekorací, zaměřují se převážně na vintage kousky z půdy. Pro obývací pokoj je typická kožená sedací souprava, jak jste si již mohli všimnout. Podíváme-li se ale na kuchyň, tady můžeme považovat za hlavní znak americkou lednici. Pro ložnici je pro změnu hlavním znakem obrovská majestátní postel s vysokým čalouněným čelem.


Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---