Abychom udrželi naši kuchyň v čistotě, je zapotřebí dodržovat všechny body seznamu

Kuchyň je často považována za srdce domova. Slouží nejen k tomu, abychom uvařili pro naši rodinu, ale mnohdy i pro hosty. Právě proto, aby kuchyně působila vždy útulně a příjemně, je zapotřebí ji pravidelně uklízet. Jedině uklizená kuchyň totiž navodí tu správnou atmosféru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Úkoly na denní, týdenní i měsíční bázi

Aby naše kuchyně byla neustále čistá, je zapotřebí se některým činnostem věnovat pravidelně. Každý den bychom měli otřít pracovní kuchyňskou desku, umýt nádobí nebo vydrhnout kuchyňský dřez. Mezi aktivity denní rutiny se řadí také otření spotřebičů, varné desky a vynášení odpadu.

Na seznam denních aktivit podle portálu Realhomes.com se řadí také otření dvířek spotřebičů a jejich vyčištění v případě, že jsme je ten den použili. Jeden den v týdnu bychom si měli vyhradit na důkladnější úklid, během něho je zapotřebí vytřít podlahu v kuchyni, vyměnit utěrku a vytřídit lednici. Tato práce nám nezabere více než 30 minut, ale díky ní bude naše kuchyně zářit téměř jako nová.

Důkladný úklid je zapotřebí provádět každý měsíc

Abychom měli jistotu, že je v naší kuchyni opravdu čisto, nesmíme zapomínat ani na pravidelný měsíční úklid. Na tento seznam se řadí aktivity jako otření podlahových lišt, důkladné čištění trouby nebo otření prachu ze skříněk. Rozhodně bychom neměli zapomínat ani na naši lednici, jednou za měsíc je zapotřebí ji celou důkladně vyčistit, včetně všech poliček a přihrádek. Stejnou péči bychom měli věnovat i mrazáku.

Pokud máme v kuchyni spotřebiče jako kávovar, je dobré jednou za měsíc věnovat pozornost i jim. Většina z těchto přístrojů má speciální režim na samočištění, takže jej jednoduše stačí zapnout. Dezinfekce by se neměla vyhnout ani odpadkovým košům a odpadům ve dřezu. Jako poslední bod je zapotřebí umýt také všechny skříňky a poličky v naší kuchyni.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pravidelným úklidem si zajistíme čistý domov

I když se tento seznam může zdát dlouhý, pokud se naučíme pravidelně tyto kroky aplikovat, bude se nám v naší kuchyni žít mnohem lépe. Pravidelný úklid také zabere méně času a nebude se nám na místě hromadit moc práce najednou. Aby byl náš úklid bezproblémový, je zapotřebí pravidelně kontrolovat také zásobu čisticích přípravků, houbiček a utěrek.   

https://www.realhomes.com/advice/kitchen-cleaning-checklist

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---