8 tipů na organizaci domácnosti, které změní váš pohled na uklízení

Efektivní uspořádání domácnosti je běh na dlouhou trať. Člověk často okolo sebe hledá inspiraci k elegantnímu řešení ukrytí nevzhledných kabelů či organizace každodenních věcí. Zde vám představujeme 8 nejužitečnějších tipů, které jsou výsledkem průzkumu napříč řadou domácností a které možná právě vám mohou pomoci.

Web realsimple.com zjistil, že organizaci vašeho domova mohou pomoct následující tipy a triky.

Nastavte si časovač

Denním činnostem věnujte předem stanovený čas, který dodržujte. Věci, které mnohdy odkládáte, vám zaberou sotva pár vteřin, jiným pak můžete věnovat delší část dne.

Seskupte si věci běžné potřeby

Zkuste na jedno místo situovat věci, které například používáte během ranní rutiny. Ušetříte čas neustálým přesouváním sebe i těchto nezbytností po domě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Uvažujte organizovaně

Než hodíte použité oblečení na zem či odložíte tašku s nákupem na židli v kuchyni, zkuste se zamyslet, zdali vám stojí toto odsouvání věcí na později skutečně za to. Budete překvapeni výsledkem.

Vyřazovací koš

Občas není snadné se s některými věcmi rozloučit. Než je tak ze svého života navždy vyřadíte, můžete si zřídit speciální koš či nádobu, kam je na čas uložíte, než zjistíte, zda vám budou skutečně chybět.

Jedna dovnitř, jedna ven

S každou novou věcí v domácnosti se pokuste se jedné zbavit. Organizaci tak uvítá nejen vaše domácnost, ale také vaše peněženka.

Cable management

Pro někoho výzva, pro jiného potěšení. Organizace nevzhledných kabelů je však pro praktickou domácnost esenciální záležitost.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Popisky

Občas je složité vyznat se v jednotlivých krabicích a boxech. Popisujte si proto jednotlivé věci vhodným značením, abyste je v případě potřeby rychle a pohotově našli.

Prostě začněte!

Všechny rady jsou hezké, ale nejdůležitější je začít. Tak na nic nečekejte a pusťte se do organizování!

Zdroj: realsimple.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Vanda
Pohled na útulný a zároveň praktický domov mě naplňuje pohodou a klidem. Rád předávám čtenářům webu iBydlení.cz cenné rady o tom, jak svou domácnost posunout o úroveň výš.

Nejnovější články

--- Další články autora ---