back to top

6 typů květin, které jsou ideální do kanceláře. Nebojte se jich a oživte svůj pracovní prostor

Zpříjemňují stresové situace, motivují a mají pozitivní vliv na kreativitu. Podívejte se na několik druhů pokojových rostlin, které nesmí chybět ve vaší kanceláři nebo pracovním koutku.

Sukulenty a kaktusy

Sukulentní rostliny patří k těm nejnenáročnějším. Mnohé z nich vypadají díky svému neobvyklému tvaru nebo barvě jako z pohádky. Prostor bude útulnější i veselejší.

Dracéna

V blízkosti okna, ale ne na přímém slunci, můžete mít jednu z půvabných dracén. Do kanceláře tak můžete vnést uvolněnou atmosféru díky rostlině, která připomíná palmu. Výhodou je, že tato pokojová rostlina snese i nepravidelnou zálivku, uvádí portál Alba.eu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zamiokulkas

Pravděpodobně jedna z nejoblíbenějších rostlin vůbec. Je to dáno především její nenáročností. Dobře se totiž vyrovnává se suchem a mnohem více jí vadí přemokření a vlhkost, která způsobuje hnilobu. Dává přednost rozptýlenému světlu.

Sansevieria trefoil

Sansevieria trifasciata, známější jako tchýnin jazyk, je velmi nenáročný a dobře snášený druh. Pro údržbu je vhodný, protože je velmi nenáročný, potřebuje stinné stanoviště a nepotřebuje časté zalévání, doporučuje Westwing. Navíc je velmi zřídka napadána škůdci.

Pieprovec

Zajímavým doplňkem v blízkosti pracovního stolu může být pepřinec (Peperomia). Dokáže absorbovat formaldehyd ze vzduchu. Stačí pro něj vybrat světlé místo, které není na přímém slunci. Přestože pochází z deštných pralesů, dokáže se dobře přizpůsobit i suššímu vzduchu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Sléz hnízdní

Díky svým krásným lesklým listům a také nenáročnosti se sléz hnízdovitý (Asplenium nidus) dokáže vyrovnat i se slabým osvětlením, uvádí portál Worklife. Dává přednost vlhčímu prostředí. Nemá rád chlad a průvan. Vyhovuje mu pravidelná zálivka vlažnou vodou.

Zdroje: Alba.eu, Westwing, Worklife

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Bc. Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---