6 jednoduchých tipů, jak zvětšit okna ve vašem domě nebo bytě

Velká okna dodávají interiéru dostatek světla, vzdušnost a moderní vzhled. Dalo by se říci, že zlepšují náladu. V mnoha domech však nemůžeme jen tak zvětšit okenní otvory a dát do nich větší okna.

Dobrou zprávou je, že existuje několik triků, jak okna alespoň opticky zvětšit tak, aby se stala dominantou interiéru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vyberte vhodné okenní rámy

Pokud je vaším cílem prosvětlit tmavou místnost a v rámci rekonstrukce necháváte instalovat nová okna, věnujte čas výběru okenních rámů. Důležitým faktorem je, že materiály, jako je ocel a hliník, jsou pevnější než dřevo a plast, což znamená, že okenní rámy mohou být tenčí, uvádí web Purple.

Přidejte k oknům posezení

Dalším způsobem, jak nechat svá okna vyniknout, je umístit k nim nábytek, nebo ještě lépe na míru vyrobený parapet se sezením. Prostor pod sezením využijte jako úložný prostor a získáte multifunkční novinku, která se postará jak o vaše pohodlí, tak o pořádek ve vašem pokoji.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Umístěte kolem okna rostliny

Pokojové rostliny mohou výrazně zlepšit atmosféru. Interiéroví designéři je umisťují podél oken nejen kvůli jejich potřebě světla, ale také proto, že tento trik pomáhá stírat hranici mezi interiérem a exteriérem, vysvětluje portál Architectdesign.

Natřete okenní rámy

Zaměřte pozornost na svá okna jednoduše tím, že jejich rámy natřete výraznou barvou. Například tmavší barva rámů okamžitě přitáhne pozornost k tomu, co je za oknem. V závislosti na barevném schématu v místnosti můžete také zvolit odvážný nápad s živým nátěrem, který dodá interiéru osobitost, píše portál Housebeautiful,.

Zavěste závěsy co nejvýše

Snadným způsobem, jak opticky zvětšit okna a vytvořit dramatický efekt, je umístit závěsy co nejblíže ke stropu. Také délka záclon až k podlaze pomůže prodloužit vnímanou výšku okna. Zvažte také šířku – tyč na záclony nebo závěsy by měla na každé straně přesahovat okno o 20 až 30 centimetrů.

Zdroje: Housebeautiful, Purple, Architectdesign

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---