6 jednoduchých tipů, jak zvětšit okna v domě nebo bytě

Velká okna dodávají interiéru dostatek světla, vzdušnost a moderní vzhled. Dalo by se říci, že zlepšují náladu. V panelových domech a v mnoha domech však nemůžeme jen tak zvětšit okenní otvory a dát do nich větší okna. Dobrou zprávou je, že existuje několik triků, jak okna alespoň opticky zvětšit tak, aby se stala dominantou interiéru.

Vyberte vhodné okenní rámy

Pokud je vaším cílem prosvětlit tmavou místnost a v rámci rekonstrukce necháváte instalovat nová okna, věnujte čas výběru okenních rámů. Důležitým faktorem je, že materiály, jako je ocel a hliník, jsou pevnější než dřevo a plast, což znamená, že okenní rámy mohou být tenčí. Více skla rovná se více světla a intenzivnější pocit vzdušnosti. A také – pokud máte štěstí – pěkný výhled.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Přidejte k oknům posezení

Dalším způsobem, jak nechat svá okna vyniknout, je umístit k nim nábytek. Nebo ještě lépe – na míru vyrobený parapet se sezením, píše portál Dům a zahrada. Prostor pod sezením využijte jako úložný prostor a získáte multifunkční novinku, která se postará jak o vaše pohodlí, tak o pořádek ve vašem pokoji.

Umístěte kolem okna rostliny

Pokojové rostliny mohou výrazně zlepšit atmosféru. Interiéroví designéři je umisťují podél oken nejen kvůli jejich potřebě světla, ale také proto, že tento trik pomáhá stírat hranici mezi interiérem a exteriérem. Pokud ovšem nemáte přímý výhled na křižovatku nebo jiné paneláky. V každém případě i nepříjemné výhledy zjemňují rostliny u oken a vytvářejí bezpečný prostor pro odpočinek.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Natřete okenní rámy

Zaměřte pozornost na svá okna jednoduše tím, že jejich rámy natřete výraznou barvou. Například tmavší barva rámů okamžitě přitáhne pozornost k tomu, co je za oknem, uvádí web Dáma.cz. V závislosti na barevném schématu v místnosti můžete také zvolit odvážný nápad s živým nátěrem, který dodá interiéru osobitost.

Zavěste závěsy co nejvýše

Snadným způsobem, jak opticky zvětšit okna a vytvořit dramatický efekt, je umístit závěsy co nejblíže ke stropu. Také délka záclon až k podlaze pomůže prodloužit vnímanou výšku okna. Zvažte také šířku – tyč na záclony nebo závěsy by měla na každé straně přesahovat okno o 20 až 30 centimetrů.

Zdroje: Dáma.cz, Dům a zahrada 

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---