5 TOP barevných kombinací pro vaše bydlení aneb když je na jaře třeba vymalovat

Znáte to. Přišlo jaro, a tak je třeba začít s velkým jarním úklidem. Díváte se po zimě na stěny a říkáte si, že by bylo potřeba vymalovat. A chtělo by to nějakou změnu. A tím, že barvy nemůžeme měnit tak často, je volba těch správných odstínů důležitá. Barvy vzbuzují emoce a mění náladu. Které ale vybrat?

Barvy ovoce – pocit přepychu

Bohaté a syté odstíny malinové zvýrazní obzvlášť starší interiéry. Kombinací se žlutohnědou a čokoládovou dosáhneme přepychové kombinace, ve které se budete cítit útulně a sebevědomě. Tyto syté odstíny se hodí například do jídelny či obývacího pokoje. Na doplňky použijte jemnou levandulovou nebo tmavě hnědou barvu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Barvy orientálního Maroka

Maroko je veselé a plné barevných kombinací. Můžete se inspirovat a kousek si přenést do svého bydlení. Hlavní barvou je svěží barva červené růže, která v kombinaci s morušovou opticky zvětší prostor. Drobné dekorace pořiďte ve výrazných fialových barvách, jak doporučuje web Proženy.cz, a můžete si užívat opojný pokoj plný extravagance.

Káva a večerní máta

Kávové a čokoládové odstíny jsou krásné a perfektní pro výmalbu jídelny. Hnědé odstíny jsou příjemné na oko a svou sytostí vytvoří pocit tepla. Výborně se hodí k dřevěnému nábytku. Na dekorační látky, jako jsou závěsy nebo polštářky, použijte jasné mátové barvy. Vytvoříte elegantní a veselé prostředí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Světlé barvy pro svěží vzduch

Díky světlým kombinacím může působit prostor moderně a přirozeně povzbuzovat. Světlost vzbuzuje spiritualitu. Jako základní barvu můžete použít ledově modrou, která uklidňuje. Aby prostor působil veseleji, můžete ji zkombinovat s velmi světlou citrónovou a strop vymalovat jemnou perleťovou barvou. Tato kombinace se hodí do pracovny nebo ložnice, k nábytku a doplňkům silnějších modrých odstínů.

Zdroj: Proženy.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---