back to top

5 tipů, jak se doma naladit na přicházející podzim

Při pohledu z okna už je jasné, že je podzim za dveřmi. Padající listí, ponuré počasí, klesající teploty. Neberte podzim tak negativně, a naopak se na něho doma zkuste příjemně naladit. Dáme vám několik tipů, jak si doma navodit podzimní atmosféru.

Omamná vůně svíček

Jestli k podzimnímu období něco neodmyslitelně patří, pak je to pálení svíček. V létě si toho moc neužijeme, ale jakmile se o slovo přihlásí podzim, vytahujeme svíčky z šuplíků a tasíme zapalovač. Rázem se naším domovem line omamná vůně. K podzimu patří výrazné vůně ovoce, kávy nebo také skořice.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dekorace z plodů přírody

Příroda okolo nás začíná vítat podzim – listy se zbarvují, dozrávají typické podzimní plody. Využijte darů přírody k tomu, abyste se doma naladili na podzimní čas. Vyrobte si různé podzimní dekorace z toho, co vám nabízí sama příroda – větvičky, listí, kaštany, jeřabiny. Je toho tolik a možností k výrobě dekorací nespočet.

Dýňové mámení

Co je typickým znakem podzimu? Samozřejmě dýně. Právě teď je jejich sezona, pokud máte dýně rádi, pak právě v tyto chvíle zažíváte žně. Dýně u vás doma nemusí skončit jen na talíři v podobě chutné polévky nebo třeba nepečeného dýňového cheesecaku, ale využít je lze i jako parádní dekorace. Typickým symbolem je vydlabaná dýně, která osvětlí zápraží domů na Dušičky, ale i menší dýně vyskládané na podnosu budou třeba na jídelním stole vypadat moc hezky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Měkoučké polštáře a přehozy

Jakmile udeří podzim, venku se ochladí a sluníčko se začne ukazovat jen zřídka, padne na nás taková ta nálada, kdy máme chuť zachumlat se pod deku a lenošit. A proč ne? Užijte si podzimní pohodu s měkoučkými polštáři a hřejivými přehozy nebo dečkami. Nejenže vám zajistí pohodlí například večer při sledování televize, ale přehoz přes postel či polštáře na sedačce navodí tu správnou podzimní atmosféru.

Podzimní barvy

Podzim můžete u vás doma přivítat s otevřenou náručí doslova v každé místnosti. Stačí si pořídit pár doplňků v typicky podzimních barvách – zelená, hnědá, oranžová, okrová, žlutá. Teplé přírodní tóny se pak mohou objevit například na prostírání v jídelně, ubrusu na stole, přehozu na posteli nebo na již zmíněných polštářcích v obýváku na sedací soupravě.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---