5 jednoduchých tipů, jak být víc eco-friendly

Být „eco friendly“ znamená žít způsobem, který neškodí životnímu prostředí. Existují různé způsoby a stačí i malé změny v rutinách, jakými může jednotlivec přispět. Nevíte, kde začít, a chcete se dozvědět, jak si osvojit udržitelnější způsob života? Pak jste na správném místě. Veškeré úsilí, které vynaložíte, se počítá.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kompostujte

Pokud se snažíte o udržitelný život, je klíčové neplýtvat. Kolem 30 % toho, co v naší domácnosti vyhodíme, by mohlo být řádně zkompostováno. Rozložení bio odpadu, který končí v běžných popelnicích, může trvat i roky. V kompostu to přitom trvá jen pár týdnů až měsíců.

Řekněte NE rychlé módě

Rychlá móda aneb „fast fashion“ je termín používaný k popisu rychlosti, při které se návrhy oděvů dostávají z módního mola do obchodů, aby se naplnila očekávání nejnovějších trendů. Rychlá móda umožňuje běžným spotřebitelům nakupovat módní oblečení za dostupné ceny. To, co už nevidíme, je proces, jakým je oblečení vyráběno a jaký má dopad na životní prostředí.

Snižte spotřebu masa

Pokud omezíte množství masa a mléčných výrobků, které konzumujete, snížíte tím i svou uhlíkovou stopu. Produkce živočišných potravin má mnohem vyšší produkci skleníkového plynu než výroba pro nakrmení těchto zvířat.

Šetřete vodou

Úspora vody snižuje náklady na energii a pomáhá zajistit zásobu čisté vody pro budoucnost. Ve své domácnosti, pokud máte tu možnost, můžete schraňovat dešťovou vodu a využít ji na zalévání zahrady. V interiéru jednoduše vypínejte proud vody, když ji aktivně nepoužíváte, například při mytí nádobí, při čištění zubů nebo zapínejte myčku jen ve chvílích, kdy je opravdu plná. Web Prima Nápady sestavil tipy, jak můžete netradičně šetřit vodou v domácnosti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nechte auto doma

Zatímco byly učiněny velké kroky ke snížení emisí, auty jezdíme víc než kdy jindy. Kdykoliv se vyhnete nasednutí do auta, děláte laskavost nejen životnímu prostředí, ale i svému zdraví. Proto pro svůj přesun na delší vzdálenost využijte veřejnou dopravu a při kratších vzdálenostech jděte pěšky nebo se projeďte na kole.


Zdroj: Primanapady.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---