4 hlavní důvody, proč si pořídit domů finskou saunu

Každý, kdo byl alespoň jednou ve wellness zóně, nám dá jistě za pravdu, že málokterá forma relaxace je příjemnější než právě tato. Jenže návštěvy wellness center se mohou brzy prodražit. Co si udělat wellness doma a pořídit si finskou saunu? V tomto článku jsme se zaměřili na 4 hlavní důvody, proč by u vás doma neměla chybět.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1. Detoxikuje celý organismus

Ačkoliv má tělo schopnost se do určité míry detoxikovat samo, můžeme tomuto procesu přece jen pomoci. Vzhledem k tomu, že se v sauně zrychluje krevní oběh, který se mimo jiné projevuje pocením, rychleji se tělo zbavuje toxinů z těla.

2. Posiluje imunitu

Saunování má výborný vliv na obranyschopnost organismu. V obdobích, kdy je vyšší riziko přítomnosti infekcí, byste měli tuto činnost provozovat pravidelně. Jak se můžete dočíst na webu vseosaunovani.cz, lékaři doporučují pravidelné saunování pacientům s chronickými onemocněními, jako je např. astma, záněty průdušek, zápal plic apod. Dále pomáhá snižovat krevní tlak, působí jako prevence proti kardiovaskulárním nemocem, uvolňuje hlen apod.

3. Působí na kvalitu pokožky

Kromě toho, že sauna uvolňuje svaly a tělo celkově, pravidelné saunování bude jasné už jen při pohledu na vaši pokožku. Ta bude vypnutější, vyhlazenější a projasněnější. Obecně se má také za to, že finská sauna působí proti celulitidě. Už jen to za pokus stojí, nemyslíte?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

4. Zlepšuje psychiku

Během saunování zklidníte nejen tělo, ale také svoji mysl. Dochází při něm k uvolňování endorfinů z těla, takže se po saunovém rituálu budete cítit jako znovuzrození a buď nabití novou energií, nebo naopak příjemně unavení. Pokud chcete v této hektické době snížit stres, zajděte raději do sauny než k psychologovi.

Ačkoliv se může zdát, že sauna je všemocná, vyvarovat byste se jí měli v případě toho, že máte kožní choroby, trpíte vysokým krevním tlakem, aktuálně se potýkáte se zánětem v těle nebo jste v prvním trimestru těhotenství. V případě jakýchkoliv nejasností se o vhodnosti saunování poraďte se svým lékařem.

Použité zdroje

https://www.vseosaunovani.cz/post/finska-sauna-a-jeji-ucinky-zdravi

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---