30hodinový den? To by chtěl jistě každý aneb zorganizujte si své úkoly a povinnosti!

Čas od času by každý potřeboval alespoň 30hodinový den. Někdy se zkrátka úkoly nahromadí a člověk neví, kam dříve skočit. Přitom stačí si efektivně rozvrhnout svůj čas. Jedině tak dokážete následně zvládnout celý svůj den bez zbytečného stresování. Každá stresová situace navíc je problémová, protože může vyvolat různá onemocnění. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak si lépe zorganizovat svůj den.

Začněte si organizovat svůj den. Získáte tím nemálo času!

Ani v nejmenším si nedokážete představit, jak vám pořízení diáře může pomoci v organizaci vašeho času. Diář byl, je a bude vždy tím nejlepším pomocníčkem. Nezáleží na tom, že dnešní doba nabízí i moderní způsoby zapisování svých činností, papírová verze je zkrátka papírová verze.

Do diáře si napište veškeré své úkoly, jež musíte během dne zvládnout. Tyto úkoly je potřeba rozdělit do různých kategorií. Mezi tyto kategorie mohou patřit tyto rubriky: domácnost, úklid, práce a děti. Zapište si, co všechno musíte udělat a v jakém pořadí. Pochopitelně na první místo napište prioritní věci. Mezi ty bude jistě patřit rodina neboli děti, práce a domácnost. Úklid koneckonců může počkat, jestliže to u vás nevypadá jako po výbuchu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na každý úkol si nastavte přesný čas. Z minulostí už víte, kolik času vám jednotlivé úkoly zaberou. Podle toho se řiďte. Nesnažte se tento čas prodlužovat. Jakmile máte na úkol uvolněnou hodinu svého času, pokuste se to během této hodiny opravdu zvládnout. Následně přejděte na další úkol. Některé věci ohledně domácností a úklidu je možné provádět současně. Tím opět ušetříte relativně velké množství času.

Vstávejte brzo. Pokud budete vstávat brzo, o to snáz zvládnete veškeré denní úkoly. Je rozdíl vstávat v 7 hodin ráno nebo ve 13 hodin odpoledne. Během těchto 6 hodin totiž zvládnete prakticky více než polovinu svých úkolů. V některých dnech zvládnete i za tento čas všechny své úkoly. Záležet bude na tom, kolik v daný den máte napsaných úkolů v diáři. Ať už je počet úkolů jakýkoliv, brzké vstávání je známka úspěchu.

Na závěr musíte být flexibilní. Nikdy totiž nevíte, co se za celý den stane a kdy budete nuceni odjet mimo svůj domov. To je také důvod, proč dát na první místo prioritní úkoly. Jakmile tyto prioritní úkoly máte hotové, můžete být v dalších minutách v klidovém režimu, protože vás už nic nepříjemně nezaskočí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kromě toho si lépe zorganizujete čas také tím, že nebudete ztrácet svůj drahocenný čas zbytečnostmi. Tím máme na mysli například seriály, filmy nebo sociálními sítěmi, popřípadě mobilním telefonem. To si můžete dopřát až po zvládnutí všech úkolů, jak apeluje internetový portál Zonky.cz.

Zdroj: Zonky.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---