3 tipy pro váš obývací pokoj na letošní podzim

Ačkoliv si to málokdo z nás chce přiznat, léto se pomalu chýlí ke svému konci. Dny se pomalu krátí a prodlužuje se doba strávená v našich domovech. A právě v tuto chvíli už začínáme přemýšlet nad podzimními dekoracemi, pomocí kterých bychom si naše byty nebo domy mohli zútulnit.

Z pochopitelných důvodů nejčastěji začínáme výzdobou obývacího pokoje. Je to totiž místo, ve kterém trávíme nejvíce času nebo hostíme návštěvy. Současné podzimní dekorace by měly být nejen pěkné na pohled, ale obzvláště funkční. V tomto článku vám přinášíme 3 tipy na bytový textil, pomocí nichž nebudete chtít být jinde než ve vašem obývacím pokoji. Nebojte se, nepůjde o žádné klišé, jako jsou sošky dýní, umělé listy nebo všudypřítomné nápisy Happy Fall (= šťastný podzim). Ukážeme si trendy pro podzim 2022, které teď frčí po celém světě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Polštáře

Polštáře patří mezi nejlevnější a nejefektivnější dekorace, které zútulní váš domov. U nich platí známé pořekadlo, že čím víc jich bude, tím lépe. Aby v interiéru nevypadaly příliš prvoplánově, kombinujte různé vzory, materiály a tvary. Letos jsou trendy převážně háčkované polštáře nebo výrazné geometrické vzory. Zemité barvy můžete ozvláštnit temně fialovou, hořčičnou žlutou nebo cihlově červenou.

Deky

Žádný obývací pokoj se na podzim nemůže obejít bez pořádné deky, do které se celí zachumláte, a bude vám v tu chvíli jedno, jak moc nepříznivé počasí panuje venku. Letošnímu podzimu vévodí deky obřích rozměrů. A to převážně deky pletené nebo vlněné s třásněmi. Pokud si chcete dopřát opravdový luxus, sáhněte po kašmíru nebo vlny z alpaky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Koberec

Někdy se stane, že přijdete do pokoje a máte pocit, že v něm prostě něco chybí. Ale vy vlastně nevíte co. Pravdou je, že je to často koberec. Ten totiž dokáže s útulností dělat naprosté zázraky. Pokud chcete, aby byl dominantou pokoje, vyberte si nápadné vzory a výrazné barvy, které okamžitě přitáhnou pozornost. Letos vsaďte na styl orientálních koberců, velkých geometrických vzorů nebo na nesmrtelnou černobílou klasiku. V případě, že nemá odvádět pozornost od ostatních věcí, zvolte nenápadný koberec v tlumených barvách.

Je vám líto, že se léto s námi pomalu loučí? Zkuste si ho letos zpříjemnit. Vsaďte na bytový textil, s nímž si obývací pokoj zkrášlíte a zútulníte. Možná pak ani nebudete chtít, aby tohle roční období skončilo.


Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---