3 tipy, jak zařídit garsonku, aby vypadala prostorněji

Ceny nemovitostí neustále rostou a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace v nejbližší době měla nějak razantněji změnit. Proto se čím dál více lidí uchyluje ke koupi menších bytů a garsonek. Zařídit jednu místnost, která v sobě zahrnuje obývací pokoj, kuchyň, jídelnu a ložnici není vůbec snadný úkol. My vám s tím ale pomůžeme! V tomto článku jsme se zaměřili na praktické tipy, jak si garsonku zařídit tak, aby působila mnohem větší, než ve skutečnosti je.

1) Začněte nábytkem

Jako první se zaměřte na klíčový nábytek, jako je kuchyňská linka, postel, gauč a jídelní stůl. Nábytek je samozřejmě nutné vhodně rozmístit do prostoru, aby se v něm dalo jednoduše chodit a nepůsobil příliš přeplácaně. Pokud to místnost dovolí, snažte se v ní oddělit obývací část od odpočinkové. Při relaxaci nebo spánku budete tak mít větší pocit soukromí.

Tip!

Chcete mít reálnější představu, jak bude prostor ve finále vypadat? Stáhněte si zdarma některý z navrhovacích programů, jako je například Sweet Home 3D, Google SketchUp nebo IKEA Home Planner. Jestliže si však s moderní technologií příliš nerozumíte, na návrhy vám klidně postačí i klasický čtverečkovaný papír, obyčejná tužka, guma a pravítko.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Vychytávky ušetří prostor

Kromě klasického nábytku můžete zvolit tzv. multifunkční nábytek. Jedná se o jeden kus, který může sloužit k víceru použití. Případně si můžete pořídit nějakou vychytávku, která je speciálně určená do menších obytných prostor. Skvělá je např. vyvýšená patrová postel, pod kterou můžete mít rozkládací pohovku nebo pracovní stůl, vyklápěcí postel ze skříně, závěsný sklápěcí nábytek (např. noční stolek, pracovní stůl, jídelní stůl) apod.

Tip!

O vhodném multifunkčním nábytku se můžete poradit s architektem nebo bytovým designérem. Následně pak zadejte jeho výrobu nějakému šikovnému truhláři, který vám ho vyrobí na míru. Uvidíte, že se vám investice do něj skutečně vyplatí.

3) Úložného prostoru není nikdy dost

Většina z nás má spoustu věcí, které je třeba v malé místnosti schovat, aby prostor vypadal organizovaně a působil větším dojmem. Kupte si úložné boxy, které se dají stavět na sebe, poličky, taburet s úložným systémem, a hlavně si nezapomeňte pořídit skříně od podlahy až ke stropu. Uvidíte, že je využijete na 100 %. Každopádně se zkuste zamyslet nad filosofií minimalismu. Skutečně ke svému životu potřebujete tolik věcí?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tip!

Prostor bude působit větší a vzdušnější, pokud bude mít dostatek světla a světlých barev v interiéru. Naopak se vyhněte nápadným nebo extravagantním vzorům, které mají tendenci prostor opticky zmenšovat.

Nad menším prostorem nemusíte rozhodně zoufat. S trochou přemýšlení a citu z něj totiž můžete udělat útulné hnízdečko, kde se budete cítit příjemně vy i vaše návštěvy.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---